Cage Warriors 72

Date: 13/09/2014
Venue: Newport Centre
Location: Newport, Wales

Cage Warriors 72_poster

More fights to be announced….

TICKETS ON SALE SOON!

Cage Warriors 71

Date: 22/08/2014
Venue: King Hussein Youth City
Location: Amman, Jordan

Report to follow…

Nicolas Dalby

VS

Gael Grimaud

Nicolas Dalby VS Gael Grimaud

Cory Tait

VS

Toni Tauru

Cory Tait VS Toni Tauru

Jack Marshman

VS

Che Mills

Jack Marshman VS Che Mills

Tim Newman

VS

Tim Wilde

Tim Newman VS Tim Wilde

Nad Narimani

VS

Daniel Thomas

Nad Narimani VS Daniel Thomas

Steve Dinsdale

VS

Lewis Long

Steve Dinsdale VS Lewis Long

Jordan Desborough

VS

Kris Edwards

Jordan Desborough VS Kris Edwards

Jamie Rogers

VS

Mario Saeed

Jamie Rogers VS Mario Saeed

Nick Nembhard

VS

Simas Norkus

Nick Nembhard VS Simas Norkus

Paulina Bonkowska

VS

Kate Jackson

Paulina Bonkowska VS Kate Jackson

Jack Hermansson

VS

Deyan Topalski

Jack Hermansson VS Deyan Topalski

RESULT
WINNER: Jack Hermansson - Round 1 - By TKO (punches)

Dave Hill

VS

Martin Svensson

Dave Hill VS Martin Svensson

RESULT
WINNER: Martin Svensson - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Jack Mason

VS

Jonatan Westin

Jack Mason VS Jonatan Westin

RESULT
WINNER: Jonatan Westin - Round 1 - By TKO (injury)

Pannie Kianzad

VS

Megan van Houtum

Pannie Kianzad VS Megan van Houtum

RESULT
WINNER: Pannie Kianzad - Round 3 - By TKO (punches)

Arnold Allen

VS

Gaetano Pirrello

Arnold Allen VS Gaetano Pirrello

RESULT
WINNER: Arnold Allen - Round 3 - By unanimous decision (30-26, 30-26, 30-25)

Lina Akhtar Lansberg

VS

Laura Howarth

Lina Akhtar Lansberg VS Laura Howarth

RESULT
WINNER: Lina Akhtar Lansberg - Round 1 - By TKO (retirement)

Jarrah Al-Silawi

VS

Ant Davies

Jarrah Al-Silawi VS Ant Davies

RESULT
WINNER: Jarrah Al-Silawi - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Nawras Abzakh

VS

Coner Hignett

Nawras Abzakh VS Coner Hignett

RESULT
WINNER: Nawras Abzakh - Round 3 - By unanimous decision (29-27, 29-27, 29-27)

Joseph Duffy

VS

Damien Lapilus

Joseph Duffy VS Damien Lapilus

RESULT
WINNER: Joseph Duffy - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

Paul Redmond

VS

Alexis Savvidis

Paul Redmond VS Alexis Savvidis

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 2 - By submission (toe-hold)

Andrew Fisher

VS

Artem Lobov

Andrew Fisher VS Artem Lobov

RESULT
WINNER: Artem Lobov - Round 3 - By TKO (punches)

Lloyd Clarkson

VS

Karl Moore

Lloyd Clarkson VS Karl Moore

RESULT
WINNER: Karl Moore - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-25, 30-25)

Paul Marin

VS

Andy Young

Paul Marin VS Andy Young

RESULT
WINNER: Paul Marin - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Dean Garnett

VS

Martin Sheridan

Dean Garnett VS Martin Sheridan

RESULT
WINNER: Dean Garnett - Round 1 - By submission (inverted heel-hook)

Konrad Iwanowski

VS

Peter Queally

Konrad Iwanowski VS Peter Queally

RESULT
WINNER: Peter Queally - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Tommy McCafferty

VS

Dean Reilly

Tommy McCafferty VS Dean Reilly

RESULT
WINNER: Tommy McCafferty - Round 2 - By TKO (punches)

Louis Chapman

VS

Ryan Roddy

Louis Chapman VS Ryan Roddy

RESULT
WINNER: Ryan Roddy - Round 1 - By TKO (elbows)

Catherine Costigan

VS

Noelia Molina

Catherine Costigan VS Noelia Molina

RESULT
WINNER: Catherine Costigan - Round 1 - By technical submission (armbar)

Jack Mason

VS

Patrick Vallee

Jack Mason VS Patrick Vallee

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 28-28)

Brian Moore

VS

Marat Pekov

Brian Moore VS Marat Pekov

RESULT
WINNER: Marat Pekov - Round 3 - By TKO (punches)

Jack Hermansson

VS

Ion Pascu

Jack Hermansson VS Ion Pascu

RESULT
WINNER: Jack Hermansson - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Tahar Hadbi

VS

Michael Johnson

Tahar Hadbi VS Michael Johnson

RESULT
WINNER: Tahar Hadbi - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Arnold Allen

VS

Tobias Huber

Arnold Allen VS Tobias Huber

RESULT
WINNER: Arnold Allen - Round 1 - By TKO (strikes)

John Redmond

VS

Craig White

John Redmond VS Craig White

RESULT
WINNER: Craig White - Round 2 - By TKO (cut/doctor's stoppage)

Steve Aimable

VS

Wael Korked

Steve Aimable VS Wael Korked

RESULT
WINNER: Wael Korked - Round 3 - By unanimous decision (29-27, 29-27, 29-27)

Ihab Janeb

VS

Michael Ravenscroft

Ihab Janeb VS Michael Ravenscroft

RESULT
WINNER: Ihab Janeb - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Stevie Ray

VS

Curt Warburton

Stevie Ray VS Curt Warburton

Jack Marshman

VS

Bola Omoyele

Jack Marshman VS Bola Omoyele

Benny Alloway

VS

Mohsen Bahari

Benny Alloway VS Mohsen Bahari

Jake Bostwick

VS

Simeon Thoresen

Jake Bostwick VS Simeon Thoresen

Bruno Carvalho

VS

Jack Mason

Bruno Carvalho VS Jack Mason

Martin Delaney

VS

Damir Hadzovic

Martin Delaney VS Damir Hadzovic

Jack Hermansson

VS

Norman Paraisy

Jack Hermansson VS Norman Paraisy

Joanna Jedrzejczyk

VS

Rosi Sexton

Joanna Jedrzejczyk VS Rosi Sexton

Damien Brown

VS

Tim Wilde

Damien Brown VS Tim Wilde

Arnold Allen

VS

Marcin Wrzosek

Arnold Allen VS Marcin Wrzosek

Suleiman Bouhata

VS

Graham Turner

Suleiman Bouhata VS Graham Turner

Jason Cooledge

VS

Brad Wheeler

Jason Cooledge VS Brad Wheeler

Brett Caswell

VS

Spencer Hewitt

Brett Caswell VS Spencer Hewitt

Kerry Hughes

VS

Amanda Kelly

Kerry Hughes VS Amanda Kelly

Aaron Blackwell

VS

Adam Ventre

Aaron Blackwell VS Adam Ventre

Michael Ravenscroft

VS

Darren Stewart

Michael Ravenscroft VS Darren Stewart

Abu Azaitar

VS

Jack Marshman

Abu Azaitar VS Jack Marshman

RESULT
WINNER: Abu Azaitar - Round 1 - By TKO (punches)

John Cullen

VS

Marat Pekov

John Cullen VS Marat Pekov

RESULT
WINNER: Marat Pekov - Round 1 - By submission (armbar)

Mohamed Ali

VS

Malik Merad

Mohamed Ali VS Malik Merad

RESULT
WINNER: Malik Merad - Round 3 - By verbal submission (retirement)

Allan Love

VS

Norman Paraisy

Allan Love VS Norman Paraisy

RESULT
WINNER: Norman Paraisy - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Marcin Lasota

VS

Paul Marin

Marcin Lasota VS Paul Marin

RESULT
WINNER: Marcin Lasota - Round 1 - By submission (armbar)

Jarrah Al-Silawi

VS

Carl Booth

Jarrah Al-Silawi VS Carl Booth

RESULT
WINNER: Carl Booth - Round 1 - By KO (punch)

Miguel Haro

VS

Dave Hill

Miguel Haro VS Dave Hill

RESULT
WINNER: Dave Hill - Round 2 - By submission (guillotine choke)

Yazan Janeb

VS

Hicham Laghzali

Yazan Janeb VS Hicham Laghzali

RESULT
WINNER: Yazan Janeb - Round 3 - By TKO (punches)

Danny Roberts

VS

Jimmy Wallhead

Danny Roberts VS Jimmy Wallhead

RESULT
WINNER: Danny Roberts - Round 1 - By KO (punches)

Marcelo Costa

VS

Ronnie Mann

Marcelo Costa VS Ronnie Mann

RESULT
WINNER: Marcelo Costa - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Mauro Chimento

VS

Matt Inman

Mauro Chimento VS Matt Inman

RESULT
WINNER: Mauro Chimento - Round 1 - By KO (punches to the body)

Steve Dinsdale

VS

Matt Hallam

Steve Dinsdale VS Matt Hallam

RESULT
WINNER: Matt Hallam - Round 2 - By KO (punches)

Leeroy Barnes

VS

Che Mills

Leeroy Barnes VS Che Mills

RESULT
WINNER: Che Mills - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

John Cullen

VS

Dean Garnett

John Cullen VS Dean Garnett

RESULT
WINNER: Dean Garnett - Round 1 - By submission (heel-hook)

Conrad Hayes

VS

Paddy Pimblett

Conrad Hayes VS Paddy Pimblett

RESULT
WINNER: Paddy Pimblett - Round 1 - By submission (triangle armbar)

Dez Parker

VS

Charlie Watts

Dez Parker VS Charlie Watts

RESULT
WINNER: Dez Parker - Round 1 - By TKO (punches)

Ant Phillips

VS

Adam Ventre

Ant Phillips VS Adam Ventre

RESULT
WINNER: Adam Ventre - Round 1 - By submission (armbar)

Ellis Hampson

VS

Azi Thomas

Ellis Hampson VS Azi Thomas

RESULT
WINNER: Azi Thomas - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Brett Johns

VS

James Brum

Brett Johns VS James Brum

RESULT
WINNER: Brett Johns - Round 5 - By unanimous decision (50-45, 49-46, 49-46)

Sean Carter

VS

Mario Saeed

Sean Carter VS Mario Saeed

RESULT
WINNER: Sean Carter - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Shaj Haque

VS

Martin McDonough

Shaj Haque VS Martin McDonough

RESULT
WINNER: Shaj Haque - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Jamie Pritchard

VS

Phil Raeburn

Jamie Pritchard VS Phil Raeburn

RESULT
WINNER: Jamie Pritchard - Round 2 - By submission (guillotine choke)

Gemma Hewitt

VS

Agnieszka Niedzwiedz

Gemma Hewitt VS Agnieszka Niedzwiedz

RESULT
WINNER: Agnieszka Niedzwiedz - Round 1 - By submission (triangle choke)

Simas Norkus

VS

Stu Tyrie

Simas Norkus VS Stu Tyrie

RESULT
WINNER: Simas Norkus - Round 2 - By TKO (cut)

Mark Handley

VS

Paul Rogers

Mark Handley VS Paul Rogers

RESULT
WINNER: Paul Rogers - Round 1 - By verbal submission (armbar)

Sergei Churilov

VS

Nicolas Dalby

Sergei Churilov VS Nicolas Dalby

RESULT
WINNER: Nicolas Dalby - Round 4 - By TKO (head-kick and punches)

Mohsen Bahari

VS

Bruno Carvalho

Mohsen Bahari VS Bruno Carvalho

RESULT
WINNER: Mohsen Bahari - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Damir Hadzovic

VS

John Maguire

Damir Hadzovic VS John Maguire

RESULT
WINNER: Damir Hadzovic - Round 1 - By TKO (knees and punches)

Martin Akhtar

VS

Toni Tauru

Martin Akhtar VS Toni Tauru

RESULT
WINNER: Toni Tauru - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Jack Hermansson

VS

Enoc Solves Torres

Jack Hermansson VS Enoc Solves Torres

RESULT
WINNER: Jack Hermansson - Round 3 - By verbal submission (strikes)

Robbie Olivier

VS

Martin Svensson

Robbie Olivier VS Martin Svensson

RESULT
WINNER: Martin Svensson - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Jussi Halonen

VS

Frodi Vitalis Hansen

Jussi Halonen VS Frodi Vitalis Hansen

RESULT
WINNER: Jussi Halonen - Round 1 - By DQ (illegal blow)

Haakon Foss

VS

Per Franklin

Haakon Foss VS Per Franklin

RESULT
WINNER: Haakon Foss - Round 1 - By technical submission (triangle choke)

Emma Delaney

VS

Lina Akhtar Lansberg

Emma Delaney VS Lina Akhtar Lansberg

RESULT
WINNER: Lina Akhtar Lansberg - Round 3 - By TKO (punches and elbows)

Rioo Ibrahim

VS

Alexander Jacobsen

Rioo Ibrahim VS Alexander Jacobsen

RESULT
WINNER: Rioo Ibrahim - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Binh Son Le

VS

Shamal Tashkilot

Binh Son Le VS Shamal Tashkilot

RESULT
WINNER: Shamal Tashkilot - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Haci Firat Dogan

VS

Mathias Lodahl

Haci Firat Dogan VS Mathias Lodahl

RESULT
WINNER: Mathias Lodahl - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

John Maguire

VS

Saul Rogers

John Maguire VS Saul Rogers

RESULT
WINNER: Saul Rogers - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Benny Alloway

VS

Jack Mason

Benny Alloway VS Jack Mason

RESULT
WINNER: Benny Alloway - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Alex Enlund

VS

Artem Lobov

Alex Enlund VS Artem Lobov

RESULT
WINNER: Alex Enlund - Round 1 - By technical submission (rear-naked choke)

Bryan Creighton

VS

Damien Rooney

Bryan Creighton VS Damien Rooney

RESULT
WINNER: Damien Rooney - Round 2 - By submission (triangle choke)

Damien Brown

VS

Paul Redmond

Damien Brown VS Paul Redmond

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Aldric Cassata

VS

Philip Mulpeter

Aldric Cassata VS Philip Mulpeter

RESULT
WINNER: Philip Mulpeter - Round 1 - By TKO (knee and punches)

Lee Caers

VS

Merv Mulholland

Lee Caers VS Merv Mulholland

RESULT
WINNER: Lee Caers - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Irene Cabello

VS

Catherine Costigan

Irene Cabello VS Catherine Costigan

RESULT
WINNER: Catherine Costigan - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Paddy Pimblett

VS

Martin Sheridan

Paddy Pimblett VS Martin Sheridan

RESULT
WINNER: Paddy Pimblett - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Shane Gunfield

VS

Konrad Iwanowski

Shane Gunfield VS Konrad Iwanowski

RESULT
WINNER: Konrad Iwanowski - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 30-27)

Gavin Kelly

VS

Neil Ward

Gavin Kelly VS Neil Ward

RESULT
WINNER: Neil Ward - Round 1 - By TKO (strikes)

James Pennington

VS

Cory Tait

James Pennington VS Cory Tait

RESULT
WINNER: Cory Tait - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Boubacar Balde

VS

Jake Bostwick

Boubacar Balde VS Jake Bostwick

RESULT
WINNER: Jake Bostwick - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Danny Roberts

VS

Juan Manuel Suarez

Danny Roberts VS Juan Manuel Suarez

RESULT
WINNER: Danny Roberts - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Benjamin Brander

VS

Nad Narimani

Benjamin Brander VS Nad Narimani

RESULT
WINNER: Nad Narimani - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Laura Howarth

VS

Amanda Kelly

Laura Howarth VS Amanda Kelly

RESULT
WINNER: Laura Howarth - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Matt Inman

VS

Gregor Weibel

Matt Inman VS Gregor Weibel

RESULT
WINNER: Matt Inman - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

David Howell

VS

Brad Wheeler

David Howell VS Brad Wheeler

RESULT
WINNER: Brad Wheeler - Round 1 - By submission (arm triangle)

Cameron Else

VS

Spencer Hewitt

Cameron Else VS Spencer Hewitt

RESULT
WINNER: Spencer Hewitt - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Andy Kerr

VS

Charlie Watts

Andy Kerr VS Charlie Watts

RESULT
WINNER: Charlie Watts - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Dan Edwards

VS

Andy Manzolo

Dan Edwards VS Andy Manzolo

RESULT
WINNER: Andy Manzolo - Round 1 - By submission (armbar)

Daniel Crawford

VS

Huseyin Garabet

Daniel Crawford VS Huseyin Garabet

RESULT
WINNER: Daniel Crawford - Round 2 - By TKO (strikes)

Stevie Ray

VS

Ivan Buchinger

Stevie Ray VS Ivan Buchinger

RESULT
WINNER: Ivan Buchinger - Round 4 - By submission (rear-naked choke)

John Maguire

VS

Philip Mulpeter

John Maguire VS Philip Mulpeter

RESULT
WINNER: John Maguire - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Jim Alers

VS

Graham Turner

Jim Alers VS Graham Turner

RESULT
WINNER: Jim Alers - Round 2 - By submission (north-south choke)

Paul Redmond

VS

Mateusz Teodorczuk

Paul Redmond VS Mateusz Teodorczuk

RESULT
WINNER: Mateusz Teodorczuk - Round 2 - By submission (anaconda choke)

Karla Benitez

VS

Aisling Daly

Karla Benitez VS Aisling Daly

RESULT
WINNER: Aisling Daly - Round 2 - By submission (armbar)

Sean Carter

VS

Myles Price

Sean Carter VS Myles Price

RESULT
WINNER: Sean Carter - Round 1 - By submission (triangle choke)

Catherine Costigan

VS

Morgane Delagnau

Catherine Costigan VS Morgane Delagnau

RESULT
WINNER: Catherine Costigan - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

Kieran Davern

VS

John Redmond

Kieran Davern VS John Redmond

RESULT
WINNER: John Redmond - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Amanda English

VS

Slavka Vitaly

Amanda English VS Slavka Vitaly

RESULT
WINNER: Amanda English - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Chris Boujard

VS

Peter Queally

Chris Boujard VS Peter Queally

RESULT
WINNER: Chris Boujard - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Gavin Kelly

VS

Dylan Sheehan

Gavin Kelly VS Dylan Sheehan

RESULT
WINNER: Gavin Kelly - Round 3 - By unanimous decision (30-28, 29-28, 29-28)

Mick Brennan

VS

Kieran O’Brien

Mick Brennan VS Kieran O’Brien

RESULT
WINNER: Kieran O’Brien - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Wesley Murch

VS

Curt Warburton

Wesley Murch VS Curt Warburton

RESULT
WINNER: Curt Warburton - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Chris Fishgold

VS

Olivier Pastor

Chris Fishgold VS Olivier Pastor

RESULT
WINNER: Chris Fishgold - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Richie Knox

VS

Karl Moore

Richie Knox VS Karl Moore

RESULT
WINNER: Karl Moore - Round 1 - By TKO (punches)

Dan Hope

VS

Tommy Quinn

Dan Hope VS Tommy Quinn

RESULT
WINNER: Tommy Quinn - Round 2 - By TKO (strikes)

Ian Entwistle

VS

Liam James

Ian Entwistle VS Liam James

RESULT
WINNER: Ian Entwistle - Round 1 - By submission (heel-hook)

Alex Enlund

VS

Danny Lawson

Alex Enlund VS Danny Lawson

RESULT
WINNER: Alex Enlund - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Leeroy Barnes

VS

Ronan McKay

Leeroy Barnes VS Ronan McKay

RESULT
WINNER: Ronan McKay - Round 1 - By TKO (punches)

Emma Delaney

VS

Laura Howarth

Emma Delaney VS Laura Howarth

RESULT
WINNER: Laura Howarth - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 30-27)

Jordan Desborough

VS

Martin Sheridan

Jordan Desborough VS Martin Sheridan

RESULT
WINNER: Martin Sheridan - Round 1 - By KO (knee)

Kerry Hughes

VS

Agnieszka Niedzwiedz

Kerry Hughes VS Agnieszka Niedzwiedz

RESULT
WINNER: Agnieszka Niedzwiedz - Round 3 - By unanimous decision (29-28. 29-28, 29-28)

Shaj Haque

VS

Mark Connor

Shaj Haque VS Mark Connor

RESULT
WINNER: Shaj Haque - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

James Brum

VS

Marat Pekov

James Brum VS Marat Pekov

RESULT
WINNER: James Brum - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Jack Mason

VS

Seydina Seck

Jack Mason VS Seydina Seck

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Mohamed Ali

VS

James Hurrell

Mohamed Ali VS James Hurrell

RESULT
WINNER: Mohamed Ali - Round 1 - By TKO (strikes)

Jake Bostwick

VS

Vincent del Guerra

Jake Bostwick VS Vincent del Guerra

RESULT
WINNER: Jake Bostwick - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Julien Boussuge

VS

Damien Brown

Julien Boussuge VS Damien Brown

RESULT
WINNER: Julien Boussuge - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Spencer Hewitt

VS

Paul Marin

Spencer Hewitt VS Paul Marin

RESULT
WINNER: Paul Marin - Round 1 - By submission (strikes)

Jarrah Al-Silawi

VS

James Burrows

Jarrah Al-Silawi VS James Burrows

RESULT
WINNER: Jarrah Al-Silawi - Round 1 - By KO (strikes)

Arnold Allen

VS

Doni Miller

Arnold Allen VS Doni Miller

RESULT
WINNER: Arnold Allen - Round 2 - By TKO (strikes)

Bruno Carvalho

VS

Gael Grimaud

Bruno Carvalho VS Gael Grimaud

RESULT
WINNER: Gael Grimaud - Round 1 - By KO

Faycal Hucin

VS

Che Mills

Faycal Hucin VS Che Mills

RESULT
WINNER: Faycal Hucin - Round 2 - By TKO (strikes)

Ronnie Mann

VS

Marat Pekov

Ronnie Mann VS Marat Pekov

RESULT
WINNER: Ronnie Mann - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Jack Mason

VS

Vlad Opanasenko

Jack Mason VS Vlad Opanasenko

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 2 - By TKO (strikes)

Mohamed Ali

VS

Prince Aounallah

Mohamed Ali VS Prince Aounallah

RESULT
WINNER: Mohamed Ali - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Sergey Grechka

VS

Jean N’Doye

Sergey Grechka VS Jean N’Doye

RESULT
WINNER: Jean N’Doye - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

Lee Caers

VS

Piotr Ptasinski

Lee Caers VS Piotr Ptasinski

RESULT
WINNER: Lee Caers - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Fernando Gonzalez

VS

Ryan Roddy

Fernando Gonzalez VS Ryan Roddy

RESULT
WINNER: Ryan Roddy - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Shaj Haque

VS

Paul Marin

Shaj Haque VS Paul Marin

RESULT
WINNER: Paul Marin - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Jordan Desborough

VS

Brett Johns

Jordan Desborough VS Brett Johns

RESULT
WINNER: Brett Johns - Round 5 - By split decision (47-48, 48-47, 48-47)

Jim Alers

VS

Martin Svensson

Jim Alers VS Martin Svensson

RESULT
WINNER: Jim Alers - Round 5 - By unanimous decision (49-46, 49-46, 48-47)

Mats Nilsson

VS

Denniston Sutherland

Mats Nilsson VS Denniston Sutherland

RESULT
WINNER: Mats Nilsson - Round 2 - By TKO (strikes)

Lewis Long

VS

Tommy Maguire

Lewis Long VS Tommy Maguire

RESULT
WINNER: Tommy Maguire - Round 3 - By submission (guillotine choke)

Dave Hill

VS

Brian Moore

Dave Hill VS Brian Moore

RESULT
WINNER: Dave Hill - Round 3 - By unanimous decision (30-28, 30-27, 29-28)

Lee Caers

VS

Aaron Thomas

Lee Caers VS Aaron Thomas

RESULT
WINNER: Lee Caers - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Kris Edwards

VS

James Pennington

Kris Edwards VS James Pennington

RESULT
WINNER: James Pennington - Round 2 - By unanimous decision (20-18, 20-18, 20-18)

David Haggstrom

VS

Brett Johns

David Haggstrom VS Brett Johns

RESULT
WINNER: Brett Johns - Round 3 - By decision (30-27, 29-28, 29-28) after a third overtime round

Sam Gilbert

VS

Jamie Rogers

Sam Gilbert VS Jamie Rogers

RESULT
WINNER: Sam Gilbert - Round 2 - By submission (triangle)

Jordan Desborough

VS

Timur Mercanoglu

Jordan Desborough VS Timur Mercanoglu

RESULT
WINNER: Jordan Desborough - Round 2 - By TKO (elbows)

Brett Caswell

VS

Paul Rogers

Brett Caswell VS Paul Rogers

RESULT
WINNER: Brett Caswell - Round 3 - By unanimous decision (29-27, 29-27, 29-27)

Sean Carter

VS

Stevie Ray

Sean Carter VS Stevie Ray

RESULT
WINNER: Stevie Ray - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Bola Omoyele

VS

Aaron Wilkinson

Bola Omoyele VS Aaron Wilkinson

RESULT
WINNER: Aaron Wilkinson - Round 2 - By TKO (strikes)

Leeroy Barnes

VS

Kacper Karski

Leeroy Barnes VS Kacper Karski

RESULT
WINNER: Kacper Karski - Round 1 - By submission (D'arce choke)

Bryan Creighton

VS

Spencer Hewitt

Bryan Creighton VS Spencer Hewitt

RESULT
WINNER: Bryan Creighton - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Amanda Kelly

VS

Hannah Stephens

Amanda Kelly VS Hannah Stephens

RESULT
WINNER: Amanda Kelly - Round 1 - By KO (knee)

Arnold Allen

VS

Dec Williams

Arnold Allen VS Dec Williams

RESULT
WINNER: Arnold Allen - Round 2 - By submission (triangle)

Athinodoros Michailidis

VS

Nad Narimani

Athinodoros Michailidis VS Nad Narimani

RESULT
WINNER: Nad Narimani - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Jason Ball

VS

Stevie Ray

Jason Ball VS Stevie Ray

RESULT
WINNER: Stevie Ray - Round 2 - By unanimous decision (20-18, 20-18, 20-18)

Ivan Buchinger

VS

Mick Sinclair

Ivan Buchinger VS Mick Sinclair

RESULT
WINNER: Ivan Buchinger - Round 2 - By submission (americana)

Aaron Blackwell

VS

Kris Edwards

Aaron Blackwell VS Kris Edwards

RESULT
WINNER: Aaron Blackwell - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 30-27)

Sean Carter

VS

Richard Griffin

Sean Carter VS Richard Griffin

RESULT
WINNER: Sean Carter - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Ben Constantine

VS

Charlie Watts

Ben Constantine VS Charlie Watts

RESULT
WINNER: Charlie Watts - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Cameron Else

VS

Paddy Pimblett

Cameron Else VS Paddy Pimblett

RESULT
WINNER: Cameron Else - Round 1 - By technical submission (D'arce choke)

Viktor Halmi

VS

Beslan Isaev

Viktor Halmi VS Beslan Isaev

RESULT
WINNER: Beslan Isaev - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Michal Andryszak

VS

Ion Cutelaba

Michal Andryszak VS Ion Cutelaba

RESULT
WINNER: Michal Andryszak - Round 1 - By Disqualification (Andryszak was unable to continue due to strikes to the back of the head from Cutelaba)

James Brum

VS

Ruslan Abiltarov

James Brum VS Ruslan Abiltarov

RESULT
WINNER: James Brum - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Bakhtiyar Abbasov

VS

Charles Andrade

Bakhtiyar Abbasov VS Charles Andrade

RESULT
WINNER: Bakhtiyar Abbasov - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Ivan Buchinger

VS

Jamal Magomedov

Ivan Buchinger VS Jamal Magomedov

RESULT
WINNER: Ivan Buchinger - Round 3 - By submission (triangle armbar)

Pavel Kusch

VS

Chris Scott

Pavel Kusch VS Chris Scott

RESULT
WINNER: Pavel Kusch - Round 1 - By submission (heel-hook)

Matt Inman

VS

Bagautdin Sharaputdinov

Matt Inman VS Bagautdin Sharaputdinov

RESULT
WINNER: Matt Inman - Round 2 - By TKO (strikes)

Liam James

VS

Akhad Mammadov

Liam James VS Akhad Mammadov

RESULT
WINNER: Liam James - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Mohsen Bahari

VS

Alexander Voitenko

Mohsen Bahari VS Alexander Voitenko

RESULT
WINNER: Mohsen Bahari - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Khusein Khaliev

VS

Mihail Serdyuk

Khusein Khaliev VS Mihail Serdyuk

RESULT
WINNER: Khusein Khaliev - Round 1 - By submission (arm triangle)

Alex Enlund

VS

Sebastian Romanowski

Alex Enlund VS Sebastian Romanowski

RESULT
WINNER: Alex Enlund - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Denys Pidnebesnyi

VS

Zubair Tuhugov

Denys Pidnebesnyi VS Zubair Tuhugov

RESULT
WINNER: Zubair Tuhugov - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Zubair Kamamyan

VS

Aslambek Musaev

Zubair Kamamyan VS Aslambek Musaev

RESULT
WINNER: Aslambek Musaev - Round 1 - By KO

Abdul-Kerim Edilov

VS

Radjabov Sohib

Abdul-Kerim Edilov VS Radjabov Sohib

RESULT
WINNER: Abdul-Kerim Edilov - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Lukasz Chlewicki

VS

Paul Daley

Lukasz Chlewicki VS Paul Daley

RESULT
WINNER: Paul Daley - Round 1 - By TKO (doctor stoppage)

Henry Fadipe

VS

Danny Roberts

Henry Fadipe VS Danny Roberts

RESULT
WINNER: Danny Roberts - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

Ronnie Mann

VS

Jose Luis Zapater

Ronnie Mann VS Jose Luis Zapater

RESULT
WINNER: Ronnie Mann - Round 1 - By TKO (punches and elbows)

Leeroy Barnes

VS

Norman Paraisy

Leeroy Barnes VS Norman Paraisy

RESULT
WINNER: Norman Paraisy - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Ali Arish

VS

Jack Mason

Ali Arish VS Jack Mason

RESULT
WINNER: Ali Arish - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Chris Fishgold

VS

Marcin Wrzosek

Chris Fishgold VS Marcin Wrzosek

RESULT
WINNER: Chris Fishgold - Round 2 - By TKO (strikes)

Mohsen Bahari

VS

Matt Inman

Mohsen Bahari VS Matt Inman

RESULT
WINNER: Matt Inman - Round 1 - By verbal submission (heel-hook)

Jason Cooledge

VS

Saul Rogers

Jason Cooledge VS Saul Rogers

RESULT
WINNER: Saul Rogers - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Steve Dinsdale

VS

Dan Rushworth

Steve Dinsdale VS Dan Rushworth

RESULT
WINNER: Steve Dinsdale - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Mark Connor

VS

Bryan Creighton

Mark Connor VS Bryan Creighton

RESULT
WINNER: Bryan Creighton - Round 2 - By submission (D'Arce choke)

Mick Gerrard

VS

Leon Pierre

Mick Gerrard VS Leon Pierre

RESULT
WINNER: Mick Gerrard - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Mick Kay

VS

Dean Reilly

Mick Kay VS Dean Reilly

RESULT
WINNER: Dean Reilly - Round 1 - By KO

Jack Mason

VS

Collin Reuter

Jack Mason VS Collin Reuter

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Antoni Chmielewski

VS

Faycal Hucin

Antoni Chmielewski VS Faycal Hucin

RESULT
WINNER: Faycal Hucin - Round 1 - By submission (triangle)

James Brum

VS

Olivier Pastor

James Brum VS Olivier Pastor

RESULT
WINNER: James Brum - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Martin Buschkamp

VS

Matteus Lahdesmaki

Martin Buschkamp VS Matteus Lahdesmaki

RESULT
WINNER: Martin Buschkamp - Round 3 - By unanimous decision (30-26, 30-26, 30-26)

Gregor Herb

VS

Mike Ling

Gregor Herb VS Mike Ling

RESULT
WINNER: Gregor Herb - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Mauro Chimento

VS

Domingos Mestre

Mauro Chimento VS Domingos Mestre

RESULT
WINNER: Mauro Chimento - Round 2 - By submission (guillotine choke)

Mohamed Ali

VS

Sylvain Potard

Mohamed Ali VS Sylvain Potard

RESULT
WINNER: Mohamed Ali - Round 3 - By TKO (strikes)

Sean Carter

VS

Matt Hughes

Sean Carter VS Matt Hughes

RESULT
WINNER: Sean Carter - Round 2 - By submission (guillotine choke)

Vincent del Guerra

VS

Bola Omoyele

Vincent del Guerra VS Bola Omoyele

RESULT
WINNER: Bola Omoyele - Round 1 - By TKO (strikes)

Patrik Berisha

VS

Robbie Olivier

Patrik Berisha VS Robbie Olivier

RESULT
WINNER: Robbie Olivier - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Brett Bassett

VS

Denniston Sutherland

Brett Bassett VS Denniston Sutherland

RESULT
WINNER: Denniston Sutherland - Round 3 - By TKO (strikes)

Nad Narimani

VS

Graham Turner

Nad Narimani VS Graham Turner

RESULT
WINNER: Graham Turner - Round 3 - By split decision (30-27, 28-29, 29-28)

Warren Kee

VS

Philip Mulpeter

Warren Kee VS Philip Mulpeter

RESULT
WINNER: Philip Mulpeter - Round 2 - By TKO (elbows)

Fabio Ferrari

VS

Brett Sizeland

Fabio Ferrari VS Brett Sizeland

RESULT
WINNER: Fabio Ferrari - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Arnold Allen

VS

Andy Green

Arnold Allen VS Andy Green

RESULT
WINNER: Arnold Allen - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Adam Boussif

VS

Sean Carter

Adam Boussif VS Sean Carter

RESULT
WINNER: Sean Carter - Round 2 - By submission (arm triangle)

Aymard Guih

VS

Brad Wheeler

Aymard Guih VS Brad Wheeler

RESULT
WINNER: Brad Wheeler - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Florian Calin

VS

Paddy Pimblett

Florian Calin VS Paddy Pimblett

RESULT
WINNER: Paddy Pimblett - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Jim Alers

VS

Joni Salovaara

Jim Alers VS Joni Salovaara

RESULT
WINNER: Jim Alers - Round 4 - By submission (triangle armbar)

Joanne Calderwood

VS

Sally Krumdiack

Joanne Calderwood VS Sally Krumdiack

RESULT
WINNER: Joanne Calderwood - Round 1 - By TKO (strikes)

Mats Nilsson

VS

Chris Scott

Mats Nilsson VS Chris Scott

RESULT
WINNER: Mats Nilsson - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Jason Ball

VS

Jason Cooledge

Jason Ball VS Jason Cooledge

RESULT
WINNER: Jason Ball - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Paul Marin

VS

Neil Seery

Paul Marin VS Neil Seery

RESULT
WINNER: Neil Seery - Round 1 - By TKO (kick to the body)

James Doolan

VS

James Pennington

James Doolan VS James Pennington

RESULT
WINNER: James Pennington - Round 3 - By submission (armbar)

Rich Edgeworth

VS

Jean N’Doye

Rich Edgeworth VS Jean N’Doye

RESULT
WINNER: Jean N’Doye - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Mark Connor

VS

Joe Laurence

Mark Connor VS Joe Laurence

RESULT
WINNER: Mark Connor - Round 3 - By TKO (strikes)

Cathal Pendred

VS

Che Mills

Cathal Pendred VS Che Mills

RESULT
WINNER: Cathal Pendred - Round 3 - By TKO (corner stoppage)

Neil Seery

VS

Mikael Silander

Neil Seery VS Mikael Silander

RESULT
WINNER: Neil Seery - Round 3 - By submission (armbar)

Chris Fields

VS

Norman Paraisy

Chris Fields VS Norman Paraisy

RESULT
DRAW - Majority draw (28-28, 28-28, 29-27 Fields)

Marc Allen

VS

Paul Redmond

Marc Allen VS Paul Redmond

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 2 - By submission (toe hold)

Steve McCombe

VS

Jean N’Doye

Steve McCombe VS Jean N’Doye

RESULT
WINNER: Jean N’Doye - Round 2 - By submission (arm triangle)

Piotr Ptasinski

VS

John Redmond

Piotr Ptasinski VS John Redmond

RESULT
WINNER: Piotr Ptasinski - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Stephen Coll

VS

Liam James

Stephen Coll VS Liam James

RESULT
WINNER: Liam James - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Sam Francis

VS

Konrad Iwanowski

Sam Francis VS Konrad Iwanowski

RESULT
WINNER: Konrad Iwanowski - Round 2 - By submission (guillotine choke)

Gavin Kelly

VS

Ben Rees

Gavin Kelly VS Ben Rees

RESULT
WINNER: Ben Rees - Round 1 - By submission (armbar)

Jesse Taylor

VS

John Phillips

Jesse Taylor VS John Phillips

RESULT
WINNER: Jesse Taylor - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Diego Gonzalez

VS

Danny Roberts

Diego Gonzalez VS Danny Roberts

RESULT
WINNER: Danny Roberts - Round 2 - By TKO (strikes)

Mark Glover

VS

Lewis Long

Mark Glover VS Lewis Long

RESULT
WINNER: Lewis Long - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Jason Ball

VS

Ivan Buchinger

Jason Ball VS Ivan Buchinger

RESULT
WINNER: Ivan Buchinger - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Brett Johns

VS

James MacAlister

Brett Johns VS James MacAlister

RESULT
WINNER: Brett Johns - Round 2 - By TKO (strikes)

Martin McDonough

VS

Mark Platts

Martin McDonough VS Mark Platts

RESULT
WINNER: Martin McDonough - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Kris Edwards

VS

Shaj Haque

Kris Edwards VS Shaj Haque

RESULT
WINNER: Shaj Haque - Round 3 - By split decision (29-28, 29-28, 28-29)

Matt Inman

VS

Leon Kenge

Matt Inman VS Leon Kenge

RESULT
WINNER: Matt Inman - Round 3 - By TKO (referee stoppage)

Jamie Rogers

VS

Brad Wheeler

Jamie Rogers VS Brad Wheeler

RESULT
WINNER: Jamie Rogers - Round 3 - By split decision (29-28, 29-28, 28-29)

Steve McCombe

VS

Joe Orrey

Steve McCombe VS Joe Orrey

RESULT
WINNER: Steve McCombe - Round 3 - By technical submission (rear-naked choke)

Rob Leybourne

VS

Owain Parry

Rob Leybourne VS Owain Parry

RESULT
WINNER: Owain Parry - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Gael Grimaud

VS

Cathal Pendred

Gael Grimaud VS Cathal Pendred

RESULT
WINNER: Cathal Pendred - Round 5 - By unanimous decision (49-46, 49-46, 48-47)

Fouad Mesdari

VS

Graham Turner

Fouad Mesdari VS Graham Turner

RESULT
WINNER: Graham Turner - Round 1 - By TKO (strikes)

Bruno Carvalho

VS

Steve Dinsdale

Bruno Carvalho VS Steve Dinsdale

RESULT
WINNER: Bruno Carvalho - Round 2 - By TKO (strikes)

Matt Inman

VS

Jack Mason

Matt Inman VS Jack Mason

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 2 - By TKO (strikes)

Paul Marin

VS

Paul McVeigh

Paul Marin VS Paul McVeigh

RESULT
WINNER: Paul McVeigh - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Liam James

VS

Alan Philpott

Liam James VS Alan Philpott

RESULT
WINNER: Alan Philpott - Round 3 - By TKO (strikes)

Chris Fishgold

VS

Steve O’Keeffe

Chris Fishgold VS Steve O’Keeffe

RESULT
WINNER: Chris Fishgold - Round 1 - By submission (guillotine choke)

Alex Enlund

VS

Martin McDonough

Alex Enlund VS Martin McDonough

RESULT
WINNER: Martin McDonough - Round 1 - By submission (armbar)

Paul Redmond

VS

Alexei Roberts

Paul Redmond VS Alexei Roberts

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 2 - By TKO (strikes)

Merv Mulholland

VS

Brad Wheeler

Merv Mulholland VS Brad Wheeler

RESULT
WINNER: Brad Wheeler - Round 1 - By TKO (strikes)

Dan Hope

VS

Gary Kono

Dan Hope VS Gary Kono

RESULT
WINNER: Dan Hope - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Anthony Ferguson

VS

Ben Hajir

Anthony Ferguson VS Ben Hajir

RESULT
WINNER: Ben Hajir - Round 1 - By submission (armbar)

Richard Griffin

VS

Shah Hussain

Richard Griffin VS Shah Hussain

RESULT
WINNER: Richard Griffin - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Olly Battell

VS

Shaj Haque

Olly Battell VS Shaj Haque

RESULT
WINNER: Shaj Haque - Round 3 - By unanimous decision (30-26, 29-28, 29-27)

Conor McGregor

VS

Ivan Buchinger

Conor McGregor VS Ivan Buchinger

RESULT
WINNER: Conor McGregor - Round 1 - By KO (punch)

Chris Fields

VS

Jesse Taylor

Chris Fields VS Jesse Taylor

RESULT
WINNER: Jesse Taylor - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Aisling Daly

VS

Katja Kankaanpaa

Aisling Daly VS Katja Kankaanpaa

RESULT
WINNER: Katja Kankaanpaa - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28).

Florent Betorangal

VS

Jack Mason

Florent Betorangal VS Jack Mason

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 3 - By unanimous decision (29-27, 29-27, 29-27)

Paul Redmond

VS

Ryan Roddy

Paul Redmond VS Ryan Roddy

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 2 - By submission (toehold)

James Brum

VS

Moktar Benkaci

James Brum VS Moktar Benkaci

RESULT
WINNER: James Brum - Round 3 - By unanimous decision (30-28, 29-28, 29-28)

Philip Mulpeter

VS

Tommy Quinn

Philip Mulpeter VS Tommy Quinn

RESULT
WINNER: Tommy Quinn - Round 3 - By majority decision (29-28, 29-28, 29-29)

Charlie Watts

VS

Henry Fadipe

Charlie Watts VS Henry Fadipe

RESULT
WINNER: Henry Fadipe - Round 1 - By TKO (strikes)

Paul McVeigh

VS

Brandon Hempleman

Paul McVeigh VS Brandon Hempleman

RESULT
WINNER: Brandon Hempleman - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Wilson Reis

VS

Owen Roddy

Wilson Reis VS Owen Roddy

RESULT
WINNER: Wilson Reis - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

Aaron Wilkinson

VS

Alan Johnston

Aaron Wilkinson VS Alan Johnston

RESULT
WINNER: Alan Johnston - Round 3 - By unanimous decision (30-28, 30-27, 29-28)

Scott Askham

VS

Denniston Sutherland

Scott Askham VS Denniston Sutherland

RESULT
WINNER: Scott Askham - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Graham Turner

VS

Nathan Beer

Graham Turner VS Nathan Beer

RESULT
WINNER: Graham Turner - Round 1 - By TKO (strikes)

Dan Hope

VS

Avi Jack

Dan Hope VS Avi Jack

RESULT
WINNER: Dan Hope - Round 3 - By unanimous decision (29-27, 29-27, 29-27)

Andy Young

VS

Mark Connor

Andy Young VS Mark Connor

RESULT
WINNER: Mark Connor - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Ahsan Gilani

VS

Alex Enlund

Ahsan Gilani VS Alex Enlund

RESULT
WINNER: Alex Enlund - Round 1 - By TKO (strikes)

Sean McDonald

VS

Alex Davidson

Sean McDonald VS Alex Davidson

RESULT
WINNER: Alex Davidson - Round 2 - By TKO (strikes)

Bruno Carvalho

VS

Cathal Pendred

Bruno Carvalho VS Cathal Pendred

RESULT
WINNER: Cathal Pendred - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Tim Newman

VS

Greg Loughran

Tim Newman VS Greg Loughran

RESULT
WINNER: Tim Newman - Round 1 - By submission (guillotine)

John Michael Sheil

VS

Faycal Hucin

John Michael Sheil VS Faycal Hucin

RESULT
WINNER: Faycal Hucin - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Merv Mulholland

VS

Daniel Thomas

Merv Mulholland VS Daniel Thomas

RESULT
WINNER: Merv Mulholland - Round 1 - By technical submission (triangle)

Lewis Long

VS

Paul Redmond

Lewis Long VS Paul Redmond

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Kris Edwards

VS

Alan Philpott

Kris Edwards VS Alan Philpott

RESULT
WINNER: Alan Philpott - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Lee Caers

VS

Kevin Reed

Lee Caers VS Kevin Reed

RESULT
WINNER: Lee Caers - Round 2 - By TKO (strikes)

Dino Gambatesa

VS

Martin McDonough

Dino Gambatesa VS Martin McDonough

RESULT
WINNER: Martin McDonough - Round 1 - By submission (armbar)

Neil Seery

VS

Karl Harrison

Neil Seery VS Karl Harrison

RESULT
WINNER: Neil Seery - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Sam Gilbert

VS

Brett Johns

Sam Gilbert VS Brett Johns

RESULT
WINNER: Brett Johns - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Pavel Kusch

VS

Chris Fields

Pavel Kusch VS Chris Fields

RESULT
WINNER: Chris Fields - Round 3 - By TKO (referee stoppage)

Marcio Cesar

VS

Jim Alers

Marcio Cesar VS Jim Alers

RESULT
WINNER: Jim Alers - Round 2 - By submission (D'arce choke)

Mark Holst

VS

Leonardo Santos

Mark Holst VS Leonardo Santos

RESULT
WINNER: Leonardo Santos - Round 1 - By submission (arm-triangle choke)

Mohsen Bahari

VS

Piotr Ptasinski

Mohsen Bahari VS Piotr Ptasinski

RESULT
WINNER: Mohsen Bahari - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Liam James

VS

Olivier Pastor

Liam James VS Olivier Pastor

RESULT
WINNER: Olivier Pastor - Round 2 - By submission (guillotine)

James Brum

VS

James Saville

James Brum VS James Saville

RESULT
WINNER: James Brum - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Robert Krecicki

VS

Mohamed Ali

Robert Krecicki VS Mohamed Ali

RESULT
WINNER: Robert Krecicki - Round 3 - By majority decision (30-27, 30-27, 29-29)

Mike Ling

VS

Brett Bassett

Mike Ling VS Brett Bassett

RESULT
WINNER: Brett Bassett - Round 1 - By KO (punch)

Artem Lobov

VS

Jay Furness

Artem Lobov VS Jay Furness

RESULT
WINNER: Jay Furness - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

John Phillips

VS

Chris Fields

John Phillips VS Chris Fields

RESULT
WINNER: John Phillips - Round 2 - By submission (guillotine)

Aaron Wilkinson

VS

Leigh Cohoon

Aaron Wilkinson VS Leigh Cohoon

RESULT
WINNER: Aaron Wilkinson - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Brett Sizeland

VS

Denniston Sutherland

Brett Sizeland VS Denniston Sutherland

RESULT
WINNER: Denniston Sutherland - Round 1 - By TKO (strikes)

Jack Mason

VS

Danny Roberts

Jack Mason VS Danny Roberts

RESULT
WINNER: Danny Roberts - Round 2 - By submission (armbar)

Ido Pariente

VS

Dale Hardiman

Ido Pariente VS Dale Hardiman

RESULT
WINNER: Dale Hardiman - Round 2 - By TKO (strikes)

Kris Edwards

VS

Brian Hyslop

Kris Edwards VS Brian Hyslop

RESULT
WINNER: Kris Edwards - Round 2 - By submission (armbar)

Dayman Lake

VS

Jay Mortimore

Dayman Lake VS Jay Mortimore

RESULT
WINNER: Dayman Lake - Round 1 - By TKO (strikes)

Piotr Ptasinski

VS

Jacek Toczydlowski

Piotr Ptasinski VS Jacek Toczydlowski

RESULT
WINNER: Piotr Ptasinski - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Leon Del Gaudio

VS

Mehmet Faulds

Leon Del Gaudio VS Mehmet Faulds

RESULT
WINNER: Leon Del Gaudio - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Charlie Watts

VS

Victor Peixoto

Charlie Watts VS Victor Peixoto

RESULT
WINNER: Charlie Watts - Round 1 - By submission (guillotine)

Mike Hayes

VS

DJ Linderman

Mike Hayes VS DJ Linderman

RESULT
WINNER: DJ Linderman - Round 5 - By unanimous decision (49-47, 49-46, 48-47)

Conor McGregor

VS

Dave Hill

Conor McGregor VS Dave Hill

RESULT
WINNER: Conor McGregor - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Aisling Daly

VS

Rosi Sexton

Aisling Daly VS Rosi Sexton

RESULT
WINNER: Rosi Sexton - Round 3 - By unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)

Cathal Pendred

VS

David Bielkheden

Cathal Pendred VS David Bielkheden

RESULT
WINNER: Cathal Pendred - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-28)

Neil Seery

VS

Mark Platts

Neil Seery VS Mark Platts

RESULT
WINNER: Neil Seery - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Jack Mason

VS

Tommy Quinn

Jack Mason VS Tommy Quinn

RESULT
WINNER: Jack Mason - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Brett Sizeland

VS

Victor Peixoto

Brett Sizeland VS Victor Peixoto

RESULT
WINNER: Brett Sizeland - Round 1 - By TKO (strikes)

Paul Redmond

VS

Yuri Malko

Paul Redmond VS Yuri Malko

RESULT
WINNER: Paul Redmond - Round 2 - By TKO (strikes)

Gael Grimaud

VS

Jesse Taylor

Gael Grimaud VS Jesse Taylor

RESULT
WINNER: Gael Grimaud - Round 3 - By submission (armbar)

Matteus Lahdesmaki

VS

Jim Alers

Matteus Lahdesmaki VS Jim Alers

RESULT
WINNER: Jim Alers - Round 2 - By TKO (strikes)

Diego Gonzalez

VS

Ivan Buchinger

Diego Gonzalez VS Ivan Buchinger

RESULT
WINNER: Ivan Buchinger - Round 2 - By TKO

Jay Mortimore

VS

Eddy Bengtsson

Jay Mortimore VS Eddy Bengtsson

RESULT
WINNER: Eddy Bengtsson - Round 1 - By submission (smother)

John Phillips

VS

Tomas Penz

John Phillips VS Tomas Penz

RESULT
WINNER: John Phillips - Round 2 - By submission (triangle choke)

Mike Ling

VS

Alan Carlos

Mike Ling VS Alan Carlos

RESULT
WINNER: Alan Carlos - Round 3 - By majority decision

Dino Gambatesa

VS

Olivier Pastor

Dino Gambatesa VS Olivier Pastor

RESULT
WINNER: Olivier Pastor - Round 1 - By KO

Allan Love

VS

Ignas Petkus

Allan Love VS Ignas Petkus

RESULT
WINNER: Allan Love - Round 1 - By TKO (strikes)

Stevie Ray

VS

Assan Njie

Stevie Ray VS Assan Njie

RESULT
WINNER: Assan Njie - Round 2 - By submission (guillotine)

Adam Brearley

VS

Cyril Asker

Adam Brearley VS Cyril Asker

RESULT
WINNER: Cyril Asker - Round 1 - By TKO (strikes)

Brad Wheeler

VS

Mansour Barnaoui

Brad Wheeler VS Mansour Barnaoui

RESULT
WINNER: Mansour Barnaoui - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

Lucio Linhares

VS

Kyle Baker

Lucio Linhares VS Kyle Baker

RESULT
WINNER: Lucio Linhares - Round 3 - By unanimous decision

Mok Rahman

VS

Bradley Scott

Mok Rahman VS Bradley Scott

RESULT
WINNER: Bradley Scott - Round 3 - By TKO (strikes)

Jennifer Maia

VS

Sheila Gaff

Jennifer Maia VS Sheila Gaff

RESULT
WINNER: Sheila Gaff - Round 1 - By KO

Casey Dyer

VS

Phil Harris

Casey Dyer VS Phil Harris

RESULT
WINNER: Phil Harris - Round 3 - By unanimous decision

Mike Hayes

VS

Andreas Kraniotakes

Mike Hayes VS Andreas Kraniotakes

RESULT
WINNER: Mike Hayes - Round 3 - By submission (kimura)

Bobby Brents

VS

DJ Linderman

Bobby Brents VS DJ Linderman

RESULT
WINNER: DJ Linderman - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

John Phillips

VS

Pavel Kusch

John Phillips VS Pavel Kusch

RESULT
WINNER: Pavel Kusch - Round 1 - By submission (heel hook)

Victor Cheng

VS

Faycal Hucin

Victor Cheng VS Faycal Hucin

RESULT
WINNER: Victor Cheng - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 30-26)

Jean N’Doye

VS

Liam James

Jean N’Doye VS Liam James

RESULT
WINNER: Liam James - Round 3 - By split decision (29-28, 28-29, 29-28)

Mike Ling

VS

Eric Cebarec

Mike Ling VS Eric Cebarec

RESULT
WINNER: Mike Ling - Round 2 - By TKO (elbows)

Kevin Donnelly

VS

Piotr Hallmann

Kevin Donnelly VS Piotr Hallmann

RESULT
WINNER: Piotr Hallmann - Round 3 - By submission (rear-naked choke)

James Brum

VS

Thomas Back

James Brum VS Thomas Back

RESULT
WINNER: James Brum - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-26, 30-25)

Kris Edwards

VS

Janne E. Kulmala

Kris Edwards VS Janne E. Kulmala

RESULT
WINNER: Kris Edwards - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 29-28, 29-28)

Mohamed Ali

VS

Doo Hwan Kim

Mohamed Ali VS Doo Hwan Kim

RESULT
WINNER: Mohamed Ali - Round 3 - By unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)

Andreas Kraniotakes

VS

Dmitry Poberezhets

Andreas Kraniotakes VS Dmitry Poberezhets

RESULT
WINNER: Andreas Kraniotakes - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Sergei Churilov

VS

Anatoliy Starodubtsev

Sergei Churilov VS Anatoliy Starodubtsev

RESULT
WINNER: Sergei Churilov - Round 1 - By submission (Achilles lock)

Anatoly Safronov

VS

Vladimir Katyhin

Anatoly Safronov VS Vladimir Katyhin

RESULT
WINNER: Vladimir Katyhin - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Alexander Starikov

VS

Pavel Kusch

Alexander Starikov VS Pavel Kusch

RESULT
WINNER: Pavel Kusch - Round 1 - By submission (omoplata)

Dan Hope

VS

Alexander Voitenko

Dan Hope VS Alexander Voitenko

RESULT
WINNER: Alexander Voitenko - Round 3 - By TKO (strikes)

Neil Seery

VS

Artemij Sitenkov

Neil Seery VS Artemij Sitenkov

RESULT
WINNER: Artemij Sitenkov - Round 1 - By submission (kneebar)

James Brum

VS

Leandro Gontijo

James Brum VS Leandro Gontijo

RESULT
WINNER: James Brum - Round 3 - By unanimous decision

Diego Gonzalez

VS

Ivica Truscek

Diego Gonzalez VS Ivica Truscek

RESULT
WINNER: Diego Gonzalez - Round 2 - By submission (guillotine choke)

Phil Harris

VS

Remi Morvan

Phil Harris VS Remi Morvan

RESULT
WINNER: Phil Harris - Round 1 - By submission (armbar)

John Donnelly

VS

Domingos Mestre

John Donnelly VS Domingos Mestre

RESULT
WINNER: Domingos Mestre - Round 3 - By unanimous decision

Benny Alloway

VS

Mauro Chimento

Benny Alloway VS Mauro Chimento

RESULT
WINNER: Benny Alloway - Round 3 - By unanimous decision

Gareth Joseph

VS

Faycal Hucin

Gareth Joseph VS Faycal Hucin

RESULT
WINNER: Faycal Hucin - Round 1 - By KO (punches)

Victor Cheng

VS

Matt Gabel

Victor Cheng VS Matt Gabel

RESULT
WINNER: Victor Cheng - Round 2 - By submission (rear-naked choke)

Graham Turner

VS

Matteus Lahdesmaki

Graham Turner VS Matteus Lahdesmaki

RESULT
WINNER: Matteus Lahdesmaki - Round 1 - By submission (rear-naked choke)

Tommy Speer

VS

Mats Nilsson

Tommy Speer VS Mats Nilsson

RESULT
WINNER: Mats Nilsson - Round 2 - By submission (arm triangle choke)

Kyle Watson

VS

JP Vainikainen

Kyle Watson VS JP Vainikainen

RESULT
WINNER: JP Vainikainen - Round 2 - By TKO (doctor stoppage)

Charlie Watts

VS

Chad Brown

Charlie Watts VS Chad Brown

RESULT
WINNER: Charlie Watts - Round 2 - By submission (punches)

Jacek Toczydlowski

VS

Shah Hussain

Jacek Toczydlowski VS Shah Hussain

RESULT
WINNER: Jacek Toczydlowski - Round 3 - By unanimous decision

Ben Hajir

VS

Michael Jones

Ben Hajir VS Michael Jones

RESULT
WINNER: Ben Hajir - Round 3 - By submission (armbar)

Dave Keeley

VS

Eddy Bengtsson

Dave Keeley VS Eddy Bengtsson

RESULT
WINNER: Dave Keeley - Round 1 - By TKO (elbows)

Brett Bassett

VS

Brett Sizeland

Brett Bassett VS Brett Sizeland

RESULT
WINNER: Brett Sizeland - Round 2 - By TKO (cut)

Brad Wheeler

VS

James Reese

Brad Wheeler VS James Reese

RESULT
WINNER: James Reese - Round 3 - By unanimous decision

Conor McGregor

VS

Steve O’Keeffe

Conor McGregor VS Steve O’Keeffe

RESULT
WINNER: Conor McGregor - Round 1 - By TKO (elbows)

Jack Mason

VS

Chris Fields

Jack Mason VS Chris Fields

RESULT
WINNER: Chris Fields - Round 1 - By TKO (kick and punches)

Rogent Lloret

VS

Bobby Brents

Rogent Lloret VS Bobby Brents

RESULT
WINNER: Bobby Brents - Round 1 - By submission (arm-triangle choke)