Male:
Class D (Novice Under 2 years)
U65kg Featherweight
1st British Champion: Lewis Clark Doncaster MAC
2nd Goran Khalili Salford MMA
3rd David Gillan Devils Pit MMA
U76kg - Lightweight
1st British Champion: William Haycox Wolverhampton BJJ
2nd Steven Bunting - Leicester Shootfighters
3rd Timothy Komishan Salford MMA
3rd Michael Khalsa Russell Perks MAA
U87kg Middleweight
1st British Champion: Habasko Ales - KO Gym
2nd Mathew Drury Clinch & Control
U98kg Heavyweight
1st British Champion: Daniel Pearson Clinch & Control
2nd Johnny Gillan Devils Pit MMA
3rd Alistair McKenzie Academy of Hard Knocks
3rd Simon Griffiths Manchester Submission
O98kg Super Heavyweight
1st British Champion: Jonathan Beardmore Evolve MMA
2nd James Campling: Doncaster MAC

Masters U76kg Lightweight
1st British Champion: Alex Loukaides Evade MMA
2nd Richard Himlin Salford MMA
DNS Marc Thompson Shin Ga Tai

Class C (Intermediate 2 to under 5 years)
U65kg Featherweight
1st British Champion: Bassi Leicester Shootfighters
2nd Malkesh Lad Leicester Shootfighters
DNS - Bob Bowles Free Spirit MMA
U76kg - Lightweight
1st British Champion: Lukasz Kowszewicz Leicester Shootfighters
2nd Joel Reed Leicester Shootfighters
3rd Jamie Lester Evade MA
DNS - Tim Taylor Fight Hub
U87kg Middleweight
1st British Champion: Konrad Chrusciel Next Generation
2nd Andrew Morris AVT
3rd Maxwell Fitzpatrick Leicester Shootfighters
3rd Kieran Berry Salford MMA
U98kg Heavyweight
British Champion: Daniel Cocker Evade MMA
Male Masters: U87kg Middleweight - Class C (Intermediate 2 to under 5 years)
1st British Champion: Julian Davis - Leicester Shootfighters
DNS Dave Moore - Hardlife MMA
Class B (Advanced 5 to under 7 years)
U76kg - Lightweight
1st British Champion: Olson Next Generation
2nd Mick Troke Clinch & Control
3rd David Kari Voodoo Gym
U87kg Middleweight
1st British Champion: Thomas Caughey Renegade BJJ
2nd Jake Constantinou Leicester Shootfighters
3rd Sinaj Mounir - ANAS
3rd Julian Davis Leicester Shootfighters
Masters U65kg - Featherweight
1st British Champion: Rob Hannis Leicester Shootfighters
2nd David Kari - Voodoo Gym

Class A (Elite 7 years and over)
U87kg Middleweight
1st British Champion: Liam Corrigan Leicester Shootfighters
2nd Liam James Straight Blast Gym Ireland

Female:
Class D (Novice Under 2 years)
U60kg
British Champion: Andrea Garner Devils Pit MMA
DNS Emma Chamberlain Shin Ga Tai

Class C (Intermediate 2 to under 5 years)
U60kg
1st British Champion: Sophie Cox Fighting Fit
2nd Donna Scott Clinch & Control
3rd Paula Ralph Gracie Barra Bath
3rd Aggie Drozdik Voodoo Gym

Female Absolute
Open Weight
1st British Champion: Donna Scott Clinch & Control
2nd Paula Ralph Gracie Barra Bath
3rd Andrea Garner Devils Pit MMA
3rd Aggie Drozdik Voodoo Gym

Male Absolute
Open Weight
1st British Champion Liam James Straight Blast Gym Ireland
2nd Liam Corrigan Leicester Shootfighters
3rd Mat Olson - Next Generation
3rd Jamie Lester - Evade MA

More news, updates, photos and video footage and Grapplers Rankings to follow over the next few days, watch this space on the British Grappling Facebook page or go to the British Grappling Website: www.grappling.org.uk